Amerika'da
Şirket

elimizde 1000x850 - Pro Şirket

Amerika'da Şirket Kurmak

Pro Şirket

Pro Network ile  Amerikada şirket kurmak çok kolay.  Şimdi iletişime geçin hemen Amerika’da şirket sahibi olun ve ticaretinize jeopolitik olaylardan etkilenmeden emin adımlarla devam edin. Amerika’da şirket sahibi olarak uluslar arası piyasada çok daha avantajlı olur ve Amerika gibi ticari potensiyel’i en büyük olan ülkede çok hızlı bir şekilde büyüme kaydedersiniz. İster uluslararası eticaret yapmak isteyin isterseniz mevcut ürünlerinizi Amerika piyasasında satmak isteyin sizin için en doğru yol Amerika’da şirket sahibi olmaktır.

Şirket kuruluşları bir çok şekilde karşımıza çıkabilmektedir ve son derece ciddi bir iştir. Şirket kurmadan önce doğru bir şekilde değerlendirme yapmak ve doğru şekilde karar vermek gerekir aksi halde hukuksal sorunlarla karşılaşılabilir.

 

Şirket Sahibi Olmak ve Yönetmek Tecrübe İşidir

Pro Şirket

2009 yılından itibaren Amerika’da etkin bir şekilde ticaret hayatını sürdüren Pro Network bugüne kadar bir çok şirketin kuruluşuna ön ayak olmuştur ve Türkiye üzerinden ticaret yapmak isteyen şirketlerede öncülük etmiştir. Şirket merkezinde işinin uzmanı iki kişilik muhasebe departmanı mevcuttur ve yasalar çerçevesinde doğru adım atabilmek için şirketimiz adına danışmanlık icra eden avukatımız ayrıca tüm ticari ilişkilerimizi sorunsuz sürdürebileceğimiz departmanlara sahibiz.

Amerika’da eticaret yapmak isteyen sadece basit usülde şirket sahibi olmak isteyenlere değil, ticaretini geliştirmek isteyen işinin uzmanı şirketlere hiç bir engelde yalnız bırakmayacak etkin bir şekilde hizmetimizi sürdürmekteyiz.

Bizim ile iletişime geçtiğinizde size sadece vergi numarası almıyoruz. Amerika’da ticaret yapabileceğiniz tam bir şirket oluşturuyoruz. 

Şuana kadar biriktirdiğimiz tecrübelerimiz bize 9 şirketin yönetimini başarı ile sürdürmemizi sağlamıştır.Mevcut yapımız içerisinde şirket merkezimiz olan Miami’de yönetim ofisi, muhasebe departmanı, pazarlama grubu, depo ve lojistik ekibinden oluşan ve 2020 itibariyle bir adette mağaza bulunduran bir orginazisyondur.2017 yılında İstanbul’da kurulan e-ticaret pazarlama ve ihracat ithalat yönetim ofisiyle çok daha güçlü bir yapıya sahip olduk.

 

irket yönetimi - Pro Şirket
Neden Şirket Pro Network ile Kurulur
SOME OF OUR FEATURE

EIN ITIN Nedir?

Amerika’da şirket kurmak istediğinizde EIN numarası almanız gerekmektedir Employer Identification Number ( İşveren Vergi Numarası) veya Federal Tax ID ( Şirket Vergi Kimlik Numarası- FEIN)  olarak bilinen ve kısaca EIN olarak geçen vergi kimlik numarası alarak başlanır. Amerikan vatandaşı değil veya Green Kart Sahibi değilseniz SSN numaranız yoktur, SSN numarası olmayanlar için ITIN (Individual Taxpayer Identification) numarası alınması gerekir bu numara olmadan Amerika’da banka hesabı açamaz ödemelerinizi alamazsınız.

EIN numarası almak için SS4 formu doldurup başvurmanız gerekir bunun için ajansınıza 200-300$ arası ödeme yapmanız gerekir.

ITIN numarası şirket başvurusu yapıldıktan sonra çıkarılır ve yaklaşık 3 ay kadar sürebilir. ITIN numaranız ile Bank of America ‘da banka hesabınızı açabilir kullanabilirsiniz bunun için sanal ofis değil şirket adına kira kontratı ile kiraladığınız şirket adresinizin olması gerekmektedir.

Amerika'da Şirket Kurmak


Pro Network ile Amerikada şirket kurmaya karar verdiğiniz anda, hizmet akdi yapar ve kira sözleşmesi ile işlemlerimize başlarız, Florida Miami’de aktif bir şirketiniz ve adresiniz olur.

 • Amerika’da Şirket Sahibi Olursunuz
 • Amerika’da Bağlantı Ofisiniz ve Adresiniz Olur
 • Amerika’da Banka Hesabını ve İnternet Bankacılığınızı Kullanabilirsiniz
 • Amerika’da Size Ait Uzak Erişim Bilgisayar ve İnternet Bağlantısı
 • Federal Vergi Dairesi Gelen Tüm Bildirimler  Size Bildirilir Cevaplanır
 • Vergilendirmeleriniz Hazırlanır Ödenir
 • Amerika’da yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için dört farklı şirket şekli vardır, bunlar farklı avantajlara sahiptir. Sizin için en uygun olanı tercih etmelisiniz.

  Amerikadaki en çok tercih edilen şirket türü LLC’dir, LLC olarak kurulan şirketler sahibine sunduğu avantajlar ve kurulum kolaylığı ile en fazla tercih edilen ve kurulmuş şirket türü olmuştur. Bu şirket türünün en büyük avantajı üyelerinin şirkete karşı kişisel sorumluluklarının bulunmamasıdır. Bu tür bir kuruluşun sahipleri ve yöneticileri, kuruluşun borçlarından kişisel olarak sorumlu değildirler. Yıllık tek ödemeli vergilendirme yapılır.  Şirketlerin (Corparation) aksine kar zarar hissedarlara tekrar vergilendirilmeden ödenir. Şirket kendi hisselerini, hissedarlar arası sözleşmeye uygun olarak satabilir.

  Avantajlarının yanısıra dezavantajları da mevcut olan LLC türü şirketler, Eyalet Vergi dairelerinden belge alınmadan faaliyete başlaması mümkün değildir. Sınırlı ortaklıkta olduğu gibi, şirketin bulunduğu yerdeki Eyalet Vergi Dairesine onun tayin ettiği 2 gazetede kuruluşunu, adi ortaklarını, ticari amacını ve istenilen diğer bilgileri birbirini izleyen 6 hafta boyunca ilan etme zorunluluğu vardır.

  Üyeler ve yöneticiler için kişisel vergi avantajları mevcuttur. Tek aşamalı vergilendirme söz konusudur. 

  Şirketlerin aksine ortaklıktaki gibi kuruluş kar ve zararları diğer ortaklara vergilendirilmeden geçer. Şirket kendi hisselerini, hissedarlar arası sözleşmeye uygun olarak satabilir.

  Avantajlarının yanısıra dezavantajları da mevcut olan bu kuruluşun, Eyalet Genel Sekreterinden belge alınmadan faaliyete başlaması mümkün değildir. Sınırlı ortaklıkta olduğu gibi, şirketin bulunduğu yerdeki ilçe sekreterine başvurarak onun tayin ettiği iki (2) gazetede kuruluşunu, adi ortaklarını, ticari amacını ve istenilen diğer bilgileri birbirini izleyen altı (6) hafta boyunca ilan etme zorunluluğu vardır.

  Tek sorumlu veya ortaklık olarak kurabilirisiniz, kurucu hissedar hem şirketi işletip, hem hissedar, hem genel müdür hem de başkan olabildiği gibi corparation hisse senedi olarak kurulur. Bir şirketin yönetimi genellikle hissedarlar tarafından seçilen yönetim kuruluna aittir. Şirket yöneticilerini seçme ve birleşme, tüm varlıkların satışı ve tasfiye gibi belirli işlemleri onaylama hakkı dışında, hissedarların bir şirketin yönetiminde rolü yoktur. Yasal bir “yakın şirket” olarak kurulduğunda, yönetim kurulu üyeleri yerine hissedarlara yönetim sağlanabilir.

  Corparation şirketlerin en büyük avantajı kişisel sorumluluğun olmamasıdır.  Şirket yöneticisi ve hissedarları şirket borçlarından, kendi şahsi mal varlıkları ile özel durumlar hariç sorumlu değildirler.

  Ayrıca sınırlı sorumlu şirketler ve sınırlı ortaklığın aksine, ilan zorunluluğu yoktur ki bu da masrafları ortadan kaldırır. Şirket kendi varlığında bulunan hisseleri, hissedarlar arası sözleşmeye uygun, olarak satabilir.Şirket adına mülk edinilebilir. Kurumsal formalitelerin bulunması bu ticari kuruluş şeklinin dezavantajlarından biridir.

  Asgari sermaye gereksinimi yoktur
  Tek yönetici, memur ve hissedar olabilir.
  Müdürü, yöneticisi veya hissedarlar için ikamet şartı yoktur.

  Genel ortaklık, bir işletmeyi ortak sahip olarak yürütmek için iki veya daha fazla kişiden oluşan bir birliktir. Genel ortaklık oluşturmak için herhangi bir formaliteye gerek yoktur. Dolayısıyla, tarafların davranışlarından ve eylemlerinden veya sözlü bir anlaşma uyarınca genel bir ortaklık ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, ortakların ilgili hak ve görevlerini belirten yazılı bir sözleşme kullanmak ihtiyatlıdır. Herhangi bir anlaşma bulunmadığında, Düzenlenmiş Tekdüzen Ortaklık Yasası, genel bir ortaklığın oluşturulması, işletilmesi, feshedilmesi ve feshi için bazı kurallar sağlar, ancak bu bir anlaşmanın yerine geçmez.

  Genel bir ortaklığın ayırt edici özellikleri, her bir ortağın ortaklığı yasal olarak bağlama yetkisine sahip ortaklık için bir temsilci olması ve her ortağın ortaklığın borç ve yükümlülüklerinden şahsen sorumlu olmasıdır. İş kararlarının çoğu ortakların çoğunluğu tarafından alınabilir, ancak yeni bir ortağın kabul edilmesi gibi bazı konularda oybirliği ile anlaşma yapılması gerekecektir.

  Vergisiz amaçlarla, Delaware genel ortaklığı, ortaklarından ayrı bir varlıktır, tüm ortaklara taraf olarak katılmaya gerek kalmadan iş yapabilir, mülk edinebilir, elinde tutabilir ve elden çıkarabilir ve adına dava açabilir ve dava açılabilir.

   

  Sınırlı ortaklık yasalar gereğince sınırlı ortaklık sözleşmesinin Maliye Bakınlığına ibrazı ile, ortaklar arasında ilişki belirlenir. Sınırlı Ortaklık Ticari Belgesinde ortakların adları, ticari varlığın şekli, üyelerin ismiyle beraber ikametgahları, aktif ve sınırlı sorumlu ortakların belirlenmesi, her bir sınırlı sorumlu ortağın ortaklığa ne tür katkıda bulunduğunun belirtilmesi gerekir.

  Sınırlı bir ortaklığın en az bir genel ortağı ve en az bir sınırlı ortağı olmalıdır. Sınırlı bir ortaklığın temel ayırt edici özelliği, sınırlı ortakların ortaklığın borçları ve yükümlülüklerinden şahsen sorumlu olmamasıdır. Genel ortak tamamen sorumludur.

  Bu kuruluş türünün dezavantajlarına gelince; kuruluş formaliteleri mevcuttur. Sınırlı ortaklık ticari belgesini ilgili bölge resmi makamlarından almak zorundadırlar.

   

   

  Hayatınızda vereceginiz
  En Önemli Kararlardan
  birini alırken sizin yanınızda olmak, ilk adımı birlikte atmak bizim içinde sizin kadar heyecan verici.